Dzisiaj jest:

 


(Informer pogody
www.meteoprog.pl
wskazuje pogodę na jutro)

 

  Telefony o pomoc:

 

Numer alarmowy             112
Policja                             997
Straż Pożarna                  998
Pogotowie Ratunkowe    999
GOPR                            985
Straż Miejska Kraków   986

 

 

 Jesteśmy członkiem

binfo

 

 

Napisz do nas

 

                                                  .

 

 

 

 

Nasza Historia


Czas nie ubłaganie leci do przodu. To co dzisiaj jest normalnością jutro to już historia. Sama myśl powstania czegoś co mogło być pomocne. W poprzedniej epoce pewne działania nazywano brzydko Wywiad Gospodarczy lub Biały. A dzisiaj nazywa się marketing lub Pijar.

Kiedy w latach 1962 – 1965 byłem uczniem 5 Liceum Ogólnokształcącego ( obecnie jest to XV LO Kraków im. Marii Curie Skłodowskiej w Krakowie - Prokocimiu poznawałem nie tylko tajniki uczniowskie, ale też kształtował się mój pogląd i życiowa dewiza. Tam też zdobyłem pierwszy zawód KINOOPERATORA. Życie dyktowało co mam pozytywnego robić dla dobra ogólnego.

Pierwsze kroki zaczynały się w ZHP. Potem ruch związkowy i lata osiemdziesiąte w SOLIDARNOŚCI, Społecznym Komitecie Przeciwalkoholowym, Polska Federacja Klubów Filmowych w Warszawie, Spółdzielczość Mieszkaniowa Kraków – Skawina, Polska Izba Książki i inne.

Pierwsze początki powołania Filmoteki Oświaty Zdrowotnej i filmu Harcerskiego powstały jak prowadziłem w latach 1974 – 1978 księgarnie Domu Książki w Krakowie Na Oś. Na Kozłówce. To tam odbywały się w mikro kinie przy współpracy z ówczesną Krakowską Sp. Mieszkaniową i Zarządem Osiedla Na Kozłówce działania Klubu Filmu dokumentalnego i promocja dobrych wydawnictw.

Podczas wygnania 1979 – 82 na terenie podkrakowskiej Skawiny, był już prawdziwy Klub SPÓŁFILM na ul. M. Buczka 3 przy Sp. Mieszkaniowej w Skawinie. PSS Społem w Skawinie, ZHP. Sądu Rej. Kraków – Podgórze. Po decyzji oddziału WRON -y zostało to zamknięte we wrześniu 1982 r. 0d wrześnie 1982 aż do tej pory już po nowemu jest na terenie Królewskiego Miasta Krakowa

Placówka w tej formie działa już od 1990 roku. Pierwsza jej rejestracja była w dawnym Komitecie Kinematografii. W 1991została zarejestrowana zgodnie z Ustawą o działalności gospodarczej. Od połowy 1997 roku zmieniliśmy profil naszej działalności. Od maja 2009 r nastąpiły zmiany działalności dostosowane do przepisów Ustawy z 2004 roku.

Początkowa działalność to upowszechnianie filmów - w szczególności oświatowych oraz dokumentalnych i upowszechnianie książki. Prowadziliśmy jedyną w Polsce księgarnie FILMOZNAWCZĄ w Krakowie, zajmowaliśmy się oświatą zdrowotną i badaniem rynku . Współpracowaliśmy z Ministerstwem Sprawiedliwości w Polsce gdzie byliśmy dystrybutorami Monitora Sądowego i Gospodarczego.

W latach 1997 – 2003 współpracowaliśmy z BMB Promotions Warszawie , które zajmowało programem Promocji Polskiego Eksportu. Materiały ukazywały się w wydaniu książkowym uk siedmiu językach , na CD i w Internecie

W okresie od 2000 do września 2008 rok współdziałaliśmy ze Stalmar Publikation (Szwecja ) .Wydawnictwo było wydawcą magazynów : POLISH Star , Scandinavian Star , Compass. Były to kolorowe wydawnictwa promujące Polskę w Skandynawii ( Danii, Finlandii, Norwegii , Szwecji ) , a także oczywiście i w samej Polsce. Gazety była dystrybuowana bezpłatnie.

Nasze propozycje to oferty internetowe , których realizatorem jest firma ALTE z Nowego Sącza .

Co obecnie robimy znajduje się na naszej stronie głównej

 

    Nasza zasada dla firm :
  • powiedz nam jaki masz problem, a my postaramy Tobie pomóc
  • obsługa klienta od drzwi do drzwi. Czyli odbieramy zadanie i dostarczamy już gotowe, zrealizowane zadanie.
  •  

     

     

mouseover